Jídelníček pro odlehčovací dny

Zatoužíte také někdy po náročných dnech jako jsou vánoce nebo oslavy si dopřát krátký půst a odlehčit zažívacímu ústrojí?

Pokud ano, sestavila jsem pro tyto příležitosti jídelníček pro zdravé hubnutí, kterým se můžete inspirovat:


SNÍDANĚ:

IMG_8092Žitný chléb s čočkovou pomazánkou

Tato snídaně vás zasytí a přitom trávící trakt nezatíží. Obsahuje prospěšnou vlákninu, která pročistí vaše střeva a mimo jiné např. železo a vitamin C.

SVAČINA I:

Ovoce s chia semínky 

Pokrájejte 1-2 kusy ovoce a posypte je 1-2 lžícemi chia semínek. Můžete osladit lžičkou medu. Chia semínka obsahují prospěšné omega 3 NMK, které v naší stravě většinou výrazně chybí!

OBĚD:

quinoa, krůta 2Krůtí steak s quinoou

Doporučuji i při odlehčovacích dnech konzumovat bílkoviny, abychom nezhubli svalovou hmotu a nevypadali kvůli tomu starší. Krůtí maso je lehce stravitelné, ale pokud jej jíst nechcete, připravte si kousek ryby nebo si do quinoi přidejte kvalitní protein. 

Quinoa je bezlepková, obsahuje zinek a hořčík, snižuje zánětlivé procesy v těle, pomáhá hubnout. Po tomto lehkém jídle budete nasyceni a určitě se nebudete trápit hlady:-)

SVAČINA II:

salát s gril. zeleninou a vajíčkemZelenina s vařeným vajíčkem

Na přípravu použijte libovolnou zeleninu (listovou, rajčata, papriky apod.), kterou doplníte vařeným vajíčkem a třeba i zálivkou z olivového oleje a citrónu.

Listová zelenina je bohatá na hořčík, vajíčko zase obsahuje železo a kvalitní bílkovinu, díky které se nepřipravíte o svalovou hmotu, ale zhubnete jen tuky🙂

VEČEŘE:

IMG_8264Kari zelenina s kokosovým mlékem

Jedná se o jídlo, doslova nabité zdraví prospěšnými látkami. Je vhodné nejen při hubnutí, ale také pro posílení imunitního systému, snížení zánětů v těle apod.


Tento jídelníček má řadu výhod:

  • odlehčí vašemu zažívacímu traktu, protože neobsahuje zdraví škodlivé tuky a jen minimum lepku
  • díky obsahu bílkovin budete zasyceni a nebudete hubnout svaly, ale tuky
  • dodáte tělu prospěšné omega 3 NMK, které jsou pro hubnutí nutné
  • tělu dopřejete důležité vitaminy, minerály, antioxidanty a také řadu látek s protizánětlivými a protirakovinnými účinky
  • budete mít více energie:-)