Sirup proti nachlazení

Koření má všeobecně léčivé účinky, které jsou mnohem výraznější než v případě jiných přírodních zdrojů jako je zelenina a bylinky. Zázvor si už našel cestu i na český trh a tak i vy si můžete vyrobit tento jednoduchý sirup, který má preventivní účinky proti nachlazení, zlepšuje zažívání ... 

 

Na výrobu sirupu budete potřebovat:

  • kořen zázvoru
  • citrony
  • med

 

Zázvor i citrony oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Pak již stačí vše vrstvit do sklenice - vrstva zázvoru, citrónu, medu - a nechat cca 1 den odstát. Poté uchovejte v lednici a užívejte zázvorový sirup novýdenně 1-2 lžíce. Odebírejte nejen šťávu, ale i nakrájený citron a zázvor, aby zbývající kousky byly vždy ponořené ve šťávě.

Rychle si také z tohoto sirupu vyrobíte skvělý čaj, stačí 1-2 lžíce sirupu zalít horkou (ne vařící) vodou:-)

Zázvor obsahuje značné množství antioxidantů, které vám posílí imunitu, má protiparazitární a antivirové účinky. Podpoří pocení při chřipce, pomůže s léčbou bolavého krku a rychleji vás postaví opět na nohy.


Zázvor vám nejen pomůže snížit četnost nachlazení nebo výrazně pomoci při jeho propuknutí, ale má i výrazné protizánětlivé účinky a posiluje trávení. Díky jeho schopnosti čistit střeva, uvolňovat křeče, je vhodné jej denně užívat při nadměrné plynatosti, zácpě, průjmu, nevolnosti (např. v těhotenství, při jízdě autem), refluxu a pálení žáhy.

Pomáhá dokonce léčit astma, čistit usazeniny v tepnách (prevence mozkových příhod) a snižovat bolest (můžete jej vyzkoušet při bolestech svalů).

Při popálenině můžete (po důkladném schlazení studenou vodou) odkrojit kousek zázvoru a přiložit na postižené místo. Využijete schopnosti zázvoru léčit rány a snižovat bolest.


Díky protizánětlivým účinkům je také vhodný při onemocnění kloubů. Vzhledem k tomu že organismus zahřívá, přispívá ke zlepšení krevního oběhu a díky tomu lépe zajistíte přísun kyslíku do buňek a lépe je zásobíte potřebnými  vitamíny a minerály.


Vyzkoušejte také čaj proti migréně:

IMG_8134Při začínající migréně se mi velmi osvědčuje kombinace silného mátového čaje, zázvoru a citrónu. Všechny ingredience pomáhají tlumit bolest a společné užití tento účinek násobí. Zkuste si tento čaj také v případě bolestí hlavy uvařit, dříve než sáhnete po chemickém léku. Pro zesílení účinku si jej můžete připravit i dvakrát za sebou.

Osobně vyzkoušeno, funguje!

Sirup i čaj můžou užívat i děti od cca 3 let a těhotné ženy. Pomůže vám při únavě, zlepší vaši pohodu, pomůže spálit i několik kalorií, tak s chutí do výroby:-)


Jak se vypořádat s počínajícím nachlazením se dovíte také v článku:

illorez2

 

Když cítíte, že se nachlazení nevyhnete

 

 

Comments are closed.