Léčba z přírody

Dříve než sáhnete po lécích zkuste první pomoc z přírody. Bylinky velmi dobře pomáhají při bolestech hlavy, zažívacích problémech, kašli i depresi:


1) Přírodní léčba při bolestech hlavy

Přírodní léčba - čaj na bolest hlavy

Při začínající migréně se mi velmi osvědčuje kombinace silného mátového čaje, zázvoru a citrónu. Všechny ingredience pomáhají tlumit bolest a společné užití tento účinek násobí.

Zkuste si tento čaj také v případě bolestí hlavy uvařit, dříve než sáhnete po chemickém léku. Pro zesílení účinku si jej můžete připravit i dvakrát za sebou.

 

2) Nejlepší bylinky na kašel

Nejlepší bylinky na kašel

Kdykoli děti začínají pokašlávat nedám dopustit na kombinaci tymián a majoránka. Pro přípravu čaje stačí použít jedna čajová lžička na půl litru vody a popíjet během dne.

Čaj lze připravit denně 2-3x a osladit medem. Pokud si bylinky sami nepěstujete, postačí vám zcela jistě kvalitnější koření z obchodu.

 

3) První pomoc při špatném trávení

pampeliška

Pampeliška podporuje činnost vnitřních orgánů (jater, žaludku, slinivky břišní i ledvin), čistí krev a stimuluje tvorbu červených krvinek.  Pampeliška také pomáhá zlepšovat trávení, vyrovnávat hormonální rovnováhu těla a celkově detoxikovat tělo.

Stačí nasušit několik kořenů (či je koupit), vyluhovat 1 lžíci ve vařící vodě a popíjet během dne.

Výborný na zlepšení trávení je také mátový čaj. Ona klasická dětská věta: "Mami, mě bolí bříško", u nás téměř vždy končí uvařením lahodného mátového čaje.

 

4) Bylinky proti depresi

Bylinky proti depresi

Třezalka má velmi blahodárný vliv na nervovou soustavu. Uklidňuje, zbavuje deprese a úzkosti. Zlepšuje náladu a pomáhá při migréně i nespavosti.

Pro dosažení žádoucího účinku je třeba ji užívat dlouhodobě, alespoň 6 týdnů. Neměla by se užívat při pobytu na sluníčku.

 

 


Mohlo by vás také zajímat téma:Přírodní cestou proti chřipce

Přírodní cestou proti chřipce

Jak posílit imunitní systém a jak bojovat při nachlazení i chřipce přírodní cestou

 

 

 

Pozn. autorky: výše uvedená doporučení vychází z mé osobní zkušenosti a nejsou náhradou lékařského vyšetření a doporučení.

 

 

Comments are closed.