Salát s červenou řepou a kozím sýrem

Kozí sýr dodá tomuto jídlu nezaměnitelnou chuť. Já jsem si už k němu cestu našla… Ale pokud se přeci jen neodvážíte, určitě vám poslouží i mozzarella nebo jiný sýr.

Na salát si přichystejte červenou řepu (cca 1 ks na 1 salát), směs zelených salátů (já používám polníček, rukolu a ledový salát), kozí sýr, směs semínek (miluji hotovu směs skládající se z dýňových, slunečnicových a piniových semínek), olivový olej, citronovou šťávu, balzamikový krém (ne ocet!) a sůl.

Nejprve si uvařte řepu. Vařte ji celou asi 1 hodinu, poté nechejte vychladnout, oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Do salátové misky naberte směs zelených salátů, trochu je posolte a promíchejte s cca 1 lžící olivového oleje a 1 lžičkou citronové šťávy. Povrch ozdobte plátky řepy (opět ji trochu osolte), kousky kozího sýru, posypte semínky a zakápněte balzamikovým krémem.

Nejhorší je myslet předem na přípravu řepy… Pokud tuto nástrahu ale zdoláte (a já vám v tom držím pěsti), dopřejete si skvělé propojení chutí a pořádnou dávku antioxidantů:)

Comments are closed.