zapečená brokolice

Brokolice ze zapékací misky

Chutná stejně dobře jako oblíbené brokolicové placičky a navíc příprava je mnohem jednodušší. Toto jídlo vám nejen uspokojí chuťové buňky, ale dodá tělu docela dobrou dávku vápníku a antioxidantů.

Zkuste jej například jako zdravější alternativu večeře:)

Suroviny: 1/2 brokolice, 1 vajíčko, 5 cm pórku, 1 stroužek česneku, 1 lžička majoránky, olivový olej, 1/2 sýru mozzarella, provensálské koření, sůl, pepř

Brokolici rozdělte na růžičky a cca 10 min povařte. Pak ji naskládejte do zapékací misky, ve které ji smícháte s rozmačkaným česnekem, nakrájeným pórkem, 1-2 lžícemi olivového oleje, majoránkou, osolíte, případně opepříte a vše zalijete rozšlehaným vajíčkem.

Nahoru přijde mozzarella nakrájená na plátky, posypaná provensálským kořením a zakapaná olivovým olejem. A pak již jen zapečete v troubě při 1zapečená brokolice - servírování80°C tak, aby mozzarella zezlátla.

TIP: Pokud k brokolici přidáte uvařené nakrájené brambory, budete mít i skvělý oběd:)

2 Comments

  • Ščerbová Jana

    Reply Reply Prosinec 3, 2015

    Chutnalo!!!Petr se učí, ale prská. Neměla jsem mozzarellu, dala jsem tvrdý sýr – také dobré. Teď se chystám na placičky z quinoi. Utrácela jsem ve Zdravé výživě,tak teď to teprve vypukne!!!!

  • Renca

    Reply Reply Leden 8, 2016

    Vypada dobře. Urcite vyzkousim!

Leave A Response

* Denotes Required Field