Jednohubky v „light verzi“

Pokud čekáte hosty, zkuste mezi jednohubky tradiční s klobáskou – chápu, ty tam prostě někdy musí být:-) propašovat i zdravější a lehčí alternativu. Třeba vaše hosty zaujmou.

Takže jak na ně:

1. Česneková pomazánka – budete na ni potřebovat na jemno nastrouhaný tvrdý sýr, vaničku gervais (lze již koupit i méně tučnou variantu light), lžíci majonézy (ti poctiví nahradí majonézu jogurtem hustší konzistence – např. Hollandií), prolisovaný česnek, trochu nasekaného pórku nebo jarní cibulky, pepř, ev. i sůl. Suroviny smíchejte do konzistence pomazánky, namažte na celozrnné pečivo a ozdobte červenou paprikou.

2. Celerová pomazánka – připravuje se stejně jako česneková, jen se místo česneku (nebo k česneku) přidá dle chuti na jemno nastrouhaný syrový celer. Chápu, že odpůrce celeru nijak nenadchnu, ale ta druhá skupina si určitě pochutná:-)

3. Italské jednohubky – celozrnné pečivo pomažte trochou pesta (já si jej vyrábím z čerstvých bylinek sama, ale postačí i to kupované), na ně položte kousek tvrdého sýru a ozdobte kolečkem olivy, kouskem cherry rajčátka a snítkem oregana (nebo posypte sušeným provensálským kořením). Naprosto vynikající a lehké:-)

Leave A Response

* Denotes Required Field