5 tipů pro hubnutí (nejen) s postavou hruška

Kdo by občas nepocítil, že by nějaké to kilo navíc rád zhubl?

Pustíme se do boje, někomu to jde poměrně rychle a někdo se bude trápit.

Spravedlivé to určitě není, ale s trochou trpělivosti a dodržování pravidel se k výsledku může dopracovat téměř každý.

Jestliže máte postavu tvaru „hrušky“, právě váš boj může být trochu delší, ale to neznamená, že docílit lepšího vzhledu nemůžete.

Jak tedy na to:1. Dodržujte redukční režim

 

Bez výrazné úpravy jídelníčku nezhubnete, ať už máte postavu jakoukoli. Nestačí vzít v potaz jen oblíbené: jezte více zeleniny, ovoce, celozrnné výrobky, …

Úprava stravy je komplexní záležitostí a je mnoho faktorů, které musíte zvážit:

  • množství jídla – přičemž počítat pouze kJ nemá absolutně cenu!
  • rozložení stravy – tělu samozřejmě neprospívá vysoký energetický příjem, ale nebudete hubnout ani, když budete jíst málo!
  • výběr surovin – s ohledem na příjem kvalitních tuků, bílkovin, vlákniny – bohužel bez příjmu těchto látek (ano i tuků!) správně hubnout nemůžete!right food
  • příjem mikroživin – pokud tělu nedodáte dostatečné množství mikroživin (minerály, vitamíny, stopové prvky), nebude spokojené a hubnutí půjde také hůře!
  • glykemický index – opravdu není jedno v jaké podobě „tu bramboru“ sníte!
  • zdravotní, psychický i fyzický stav aj.2. Věnujte pozornost správné pohybové aktivitě

 

Pokud vás trápí velký objem stehen, případně i hýždí, máte nejen tendenci zde ukládat tuk, ale také svalovou hmotu. Zkuste se spíše než na posilování problematických částí, zaměřit na posilování horní části těla, vaše tělo tak získá na symetričnosti.

Jako pohybové aktivity volte ty, které intenzivně pálí tukové zásoby (např. intervalový trénink se střídáním tepové frekvence).3. Zkuste lymfomasáže a lymfodrenáže

 

Ruční či přístrojové lymfomasáže pomáhají zlepšit metabolismus, přispívají k jeho detoxikaci a také k odstranění celulitidy, která vás s touto postavou jistě trápí.

Rozprouděním lymfy dojde k odplavení zplodin látkové výměny, podpoří se štěpení tuků, uvolní se ztuhlé svaly a vaše pokožka se zpevní. Váš organismus celkově zregeneruje, uvolníte se, zlepšíte kondici (psychickou i fyzickou).

Tyto benefity nemusí pocítit každý, ale za vyzkoušení to určitě stojí, přičemž je nutné absolvovat několik procedur. Jedna vám určitě nepomůže!4. Vynechejte nebo omezte sacharidy k večeři

 

Správná tuky spalující večeře je postavena na zdrojích vlákniny, mikroživin a kvalitních bílkovinách. 

Tip 1:

quinoa, krůta 2

 

Kari quinoa s krůtím steakem nebo pečenou rybou

 

 

 

 

Tip 2:

kruti steak, domaci pecivo1

 

Krůtí steak s provensálských pečivem (nebo bez něj)

 

 

 

 

Tip 3:

salát s gril. zeleninou a vajíčkem

 

Salát s grilovanou zeleninou a masem nebo vajíčkem

 

 

 

 5. Příliš se netrapte a věřte, že výsledku dosáhnete

 

Psychika dělá své.

Na základě letitého srovnávání úspěchů v hubnutí v souvislosti se správně nastavenou myslí, jednoznačně dosahují lepších výsledků ti, kteří jsou pozitivně naladěni, netrápí se nad každým gramem jídla, nepřepočítávají všechno zkonzumované jídlo na kilojouly, neodvažují každý gram jídla apod.

Prostě toto vše hodí za hlavu, správně zvolené jídlo si užijí a hle … za měsíc je pár kilo dole:-)

 

Leave A Response

* Denotes Required Field